Zvýšený dohled na silnicích

Praha venkov – VÝCHOD – V období od 13. do 15. července se policisté pořádkové a dopravní policie účastnili dopravně bezpečnostní akce.

Během uplynulého víkendu dohlíželi na plynulost provozu na silnicích policisté ve zvýšeném počtu. Účelem silničních kontrol bylo zvýšení bezpečnosti vzhledem k narůstajícímu prázdninovému provozu. U řidičů se v období vyšších teplot častěji projevuje únava a letní počasí svádí k rychlé a svižné jízdě. Do provozu na silnicích se zapojují také motorkáři. Někteří řidiči svojí rychlou a bezohlednou jízdou ohrožují nejen svoji bezpečnost, ale také ostatní řidiče a účastníky.

Policejní hlídky se na území Prahy venkov – Východ zaměřily zejména na dodržování stanovené rychlosti, způsob jízdy, technický stav vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů a dalších obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a dalších, s tím souvisejících předpisů.

V rámci této akce zkontrolovaly policejní hlídky téměř 230 vozidel a odhalily více jak 80 přestupků v dopravě. Překročení stanovené rychlosti zjistili dopravní policisté u 20 řidičů motorových vozidel.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
16.7. 2018

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    17.7.2018