Zapálené stohy

Praha venkov – východ Policisté pátrají po pachatelích, kteří zapálili na Úvalsku dva stohy slámy.

K prvnímu případu vyjížděli policisté spolu s hasiči v pátek 16. září v dopoledních hodinách. Mezi obcemi Dobročovice a Sluštice někdo zapálil stoh obilí. V okamžiku příjezdu hasičů na místo se již celý stoh nacházel v plamenech. Celková škoda na shořelých balících slámy byla majitelem vyčíslena na bezmála sto tisíc korun.

K druhému případu vyjížděli policisté a hasiči již druhý den po prvním požáru a to krátce před dvaadvacátou hodinou večerní. Hořícího stohu si všiml řidič kombajnu, který pracoval na vedlejším poli. Jelikož byl již celý stoh obilí v plamenech, velitel hasičského záchranného sboru rozhodl o jeho kontrolovaném dohoření. Při zajišťování požářiště na místě pomáhali také dobrovolní hasiči z Úval a Škvorce.

Na základě provedeného ohledání místa činu, které v obou případech mohlo proběhnout až po úplném dohoření, tedy po několika dnech, vyšetřovatel jako pravděpodobnou příčinu požáru uvedl úmyslné zapálení.

Policisté nyní prosí veřejnost o pomoc při pátrání po těchto pachatelích, kteří svým jednáním způsobili škodu v řádech sta tisíců korun. V případě, že si někdo všiml něčeho nebo někoho podezřelého poblíž stohů ve dnech 16. a 17. září, nebo ví, kdo stoh zapálil, ať neprodleně zavolá na linku 158 nebo přímo na služebnu OOP Úvaly.

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    26.9.2016