Seniorka chtěla pomoci, za to byla okradena

Praha venkov – VÝCHOD – Těhotná žena využila dobroty seniorky na Čelákovicku.

V úterý 22. ledna krátce před polednem zřejmě těhotná mladá žena přišla k právě parkujícímu vozu na parkovišti v Čelákovicích. Ze strany spolujezdce žádala šestasedmdesátiletou seniorku, zda by ji nemohla odvézt na adresu poblíž parkoviště. Svoji prosbu zdůvodňovala tím, že jí není dobře a sama by tam nedošla. Řidička souhlasila. Na sedadle spolujezdce měla svoji kabelku, kterou ji těhotná žena ochotně položila na zadní sedadlo. Ještě se nabídla, že kabelku zapne, aby se jí během jízdy nevysypala.

Poté, co těhotně jevící se mladá žena vystoupila z vozu a odešla, řidička si zkontrolovala kabelku. Okamžitě zjistila, že ji chybí mobilní telefon. Celou věc oznámila na policii.

Pokud někdo z občanů měl stejnou nebo obdobnou zkušenost, má informace k případu, sdělte je prosím policistům na obvodním oddělení v Čelákovicích.

Tímto apelujeme na občany, aby byli obezřetní a opatrní. I ve snaze pomoci druhému předpokládejte možná rizika, která by mohla nastat. Je smutné, že díky zlomyslnosti a zneužití pomoci slušných lidí by se nemuselo dostat pomoci tomu, kdo ji bude opravdu potřebovat.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
29.1.2019

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    29.1.2019