S příchodem letních prázdnin policisté zvyšují dohled na silnicích

Praha venkov – VÝCHOD – Očekáváme zvýšený provoz a hustotu na silnicích.

Od pátku 26. června začala dopravně bezpečnostní akce, jejímž cílem je zvýšit bezpečnost účastníků provozu, ovlivnit nekázeň řidičů a dbát na opatrnost a ohleduplnost na území celé České republiky. Policejní hlídky se této problematice věnovaly během uplynulého víkendu a ve stejném duchu budou v činnosti pokračovat i v nadcházejícím prodlouženém víkendu.

Policisté působí převážně na místech, kde dochází častěji k dopravním nehodám. Svojí pozornost zaměřují zejména na dodržování limitu povolené rychlosti, způsobu jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, zákazu telefonování za jízdy, technický stav vozidel, ale samozřejmě také dodržování všech ostatních platných předpisů.

Svojí roli může v letních měsících pří řízení vozidla sehrát únava z vysokých teplot, požití alkoholu a nepozornost.

Za uplynulý víkend hlídky policie zkontrolovaly téměř tři stovky řidičů, z nichž se téměř čtyřicet účastníků dopustilo přestupku v dopravě. U čtyř řidičů byla zjištěná přítomnost alkoholu v dechu do jednoho promile. V deseti případech řešili policisté nevyhovující technický stav vozidla v příkazním řízení.

Od začátku roku na silnicích na území Prahy venkov – Východ zemřelo již 9 lidí. Za celý loňský rok evidujeme 4 úmrtí při dopravních nehodách. 

My všichni se můžeme podílet na bezpečném cestování. Je však třeba dodržovat veškerá pravidla a předpisy, být ohleduplný, tolerantní, plně se věnovat silničnímu provozu.

por. Mgr. Eva Hašlová
29.6. 2020

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    1.7.2020