Rekreační objekty navštívil zloděj

Praha venkov – VÝCHOD – V rekreační kolonii na Brandýsku řádil zloděj.

Dosud neznámý pachatel se v době od 11. do 12. června vloupal do téměř deseti rekreačních objektů na Brandýsku. V městské části Brandýsa nad Labem – Popovice, zřejmě během noci, vnikl přes oplocení na pozemky chatek, kde poškodil zajištění a uzamykací mechanismy. Poté mu už nic nebránilo v tom, aby z objektů odcizil různé věci a předměty v celkové hodnotě přesahující částku sedmnáct tisíc korun. Daleko větší škodu napáchal poškozením objektů, kdy se částka vyšplhala přes čtyřicet tisíc korun.

Prosíme občany, kteří bydlí v nejen v blízkosti rekreačních objektů, ale i v jiných lokalitách, aby věnovali pozornost tomu, co se děje kolem. Nikdy nevíme, kdy zloděj napadne právě „náš“ objekt. Jakýkoliv poznatek či informace může policistům pomoci k objasnění případu a dopadení pachatele.

Policisté Policejního prezídia ČR spolupracují s Ministerstvem vnitra v rámci realizace projektu Evropského dne proti vloupání, který připadá na 19. června. Zabezpečení a efektivní ochrana majetku je cílem celorepublikové preventivní kampaně „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým soudům“. Jedná se o souhrn zabezpečení, která jsou dostupná v rámci mobilní aplikace pod názvem „Zabezpečte se!“ Tato aplikace je dostupná ke stažení do mobilních telefonů. Obsahem aplikace je souhrn zabezpečení a možností ochrany majetku. Souběžně na několika místech po celé republice budou od 16. do 30. června spuštěny spoty v dopravních prostředcích MHD o této kampani.   

Pro případ vloupání je dobré pořídit si fotodokumentaci cenných věcí a poznamenat si výrobní čísla elektronických přístrojů.

Pokud k vloupání došlo, neprodleně tuto skutečnost oznamte policistům PČR, protože čím dříve se policisté o vloupání dozvědí, tím je větší šance, že bude pachatel vypátrán a dopaden. V opačném případě je zde velká pravděpodobnost, že stopy, které pachatel na místě zanechal, budou z velké části znehodnoceny nebo nebude možné je vůbec vyhledat a zajistit. Při podezření z vykradení nevstupujte do obydlí a už vůbec po zlodějích neuklízejte.

A na závěr ještě několik  shrnujících  rad:
•    Při odchodu z domu vždy zamykejte dveře a zavírejte okna. Okno v poloze ventilace a mikroventilace není zavřené!
•    Náhodného zloděje může odradit i tabulka informující o přítomnosti psa či kamerového systému.
•    Nechlubte se svým majetkem či cennostmi.
•    Nechávejte si doma velkou finanční hotovost, ta patří do banky.
•    Do domu nepouštějte neznámé lidi.
•    Blíží se doba dovolených. Neinformujte o té vaší. Ani na sociálních sítích!
•    V případě delší nepřítomnosti někoho požádejte o vybírání poštovní schránky.
•    Když zjistíte podezřelou aktivitu v okolí vašeho domu, ihned informujte policisty nebo strážníky.

Další informace, včetně spotů k projektu naleznete na : https://www.policie.cz/clanek/novy-preventivni-projekt-na-ochranu-majetku.aspx

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
19.6. 2019

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    20.6.2019