Projekt „Přes bariéry s policií“

Praha venkov VÝCHOD – Sportovně charitativní akce se zúčastnila Střední odborná škola a Gymnázium z Čelákovic.

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR, nadací Konto Bariery a spolkem Bezpečná společnost připravilo sportovně charitativní akci s názvem „Přes bariéry s policií“.

Studenti maturitních ročníků středních škol a středních odborných učilišť s maturitou mají možnost vyzkoušet si pod vedením instruktorů Školního policejního střediska testy fyzické způsobilosti potřebné pro přijetí k policii. Generální partner za účastníky zaplatí „startovné“, které se následně dostane prostřednictvím nadace Konto Bariéry vybrané osobě, která pomoc potřebuje. Naší snahou je vybrat co nejvyšší finanční obnos pro vybranou osobu, která je hendikepována.

Studenti, kteří splní čtyři sportovní disciplíny a dosáhnou stanoveného počtu bodů, obdrží osvědčení. V případě zájmu stát se policistou, jsou tito studenti v následujícím roce ušetřeni fyzických testů při přijímacím řízení právě díky získanému osvědčení.

Tento projekt probíhá již od jara loňského roku na různých místech Středočeského kraje.

V úterý 10. září se do projektu zapojily také Střední odborná škola Čelákovice a Gymnázium Čelákovice.

Záštitu nad akcí převzala hejtmanka Středočeského kraje, která také ocení nejlepších pět sportovců celého projektu.

Děkujeme čelákovickému Gymnáziu a Střední odborné škole v Čelákovicích, které se do sportovně charitativní akce zapojily a podpořily tak dobrou věc.

Více informací k celému projektu: http://bezpecnystredoceskykraj.cz/temata/pres-bariery-policii-pcr/

Sportovní výsledky a další informace na: www.bezpecnaspolecnost.cz

Během září a října se projektu zapojí také studenti Střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem a Střední školy letecké a výpočetní techniky z Odolené Vody.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
11.9. 2019

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    12.9.2019