Policisté vrátili majiteli vozidlo dříve, než si stačil všimnout, že mu bylo odcizeno

Majiteli se vozidlo vrátilo v pořádku zpátky …

Velmi dobrou práci odvedli strážníci Městské policie Úvaly a policisté Obvodního oddělení Úvaly, kteří nalezli odcizené vozidlo ještě před tím, než si jeho majitel vůbec všiml, že mu vozidlo někdo odcizil.

Vše se odehrálo tak, že si strážníci z Úval všimli vozidla Kia Ceed, jehož řidič se dopustil přestupku, proto se rozhodli vozidlo zastavit. Řidič však na výzvy k zastavení nereagoval a začal strážníkům ujíždět a následně se jim úplně ztratil z dohledu.

Do pátrání po vozidle se zapojili policisté Obvodního oddělení Úvaly, kteří vozidlo nalezli nastartované, odemčené a na neoriginálních francouzských registračních značkách. Řidič, který odcizené vozidlo ukradl z místa utekl a policisté nyní zjišťují, kdo vozidlo odcizil a následně řídil.

Pomocí VIN vozidla policisté zjistili majitele a kontaktovali ho, ten byl ale přesvědčen, že vozidlo stojí zaparkované na parkovišti. Bylo pro něj tak obrovským zjištěním, že vozidlo zmizelo a zároveň i to, že se policistům podařilo vozidlo v tak krátké době vypátrat a vrátit mu ho zpět.

V celé věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a neoprávněného užívání cizí věci a v případě dopadení pachatele mu hrozí až 2letý trest odnětí svobody.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
6. dubna 2022

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    6.4.2022