Policisté na konci roku 2017 přivezli dárky opuštěným dětem do Mladé Boleslavi

Praha venkov – VÝCHOD – Sbírku pro opuštěné děti zahájili policisté vydražením dortu na policejním plese, který se konal již v březnu roku 2017.

Policisté a pracovníci z Územního odboru Prahy venkov – Východ uspořádali již druhým rokem sbírku pro opuštěné děti z Dětského centra Klaudiánovi nemocnice v Mladé Boleslavi. Do smysluplné akce se v letošním roce zapojili i policisté a pracovníci z Policejního prezidia, s jejichž podporou se podařilo nashromáždit sedmdesát dva tisíc korun. Velký podíl na úspěchu sbírky měla veřejnost. Po zveřejnění zprávy o zahájení začali lidé, kterým není osud těchto dětí lhostejný, nosit na policejní služebny Prahy venkov – Východ spoustu oblečení, hraček, kočárky a další užitečné věci.

Finanční a věcné dary předali policisté paní MUDr. Heleně Tomanové, primářce Dětského centra, ve čtvrtek 14. prosince 2017, a zároveň přivezli všem dětem do Mladé Boleslavi vánoční dárečky a sladkosti. Obrovskou odměnou pro přítomné policisty byly rozzářené oči, šťastné úsměvy na tváři malých dětí, srdečné objetí a upřímná radost při rozbalování dárků.

Poděkování za úspěch tohoto projektu patří nejen policistům a pracovníkům Policie České republiky, ale hlavně všem lidem, kteří se na sbírce podíleli. Nashromážděné peníze se dostaly právě tam, kde jsou potřebné. Policisté dětské centrum opouštěli s hřejivým pocitem a někteří se neubránili slzám v očích.

nprap. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – VÝCHOD
5.1. 2018

 

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    5.1.2018