Policejní přebor ve střelbě

Praha venkov – VÝCHOD – Na čelákovské střelnici proběhlo kvalifikační kolo pro postup na Policejní mistrovství ČR 2017 ve střelbě.

Na úterý 20. června 2017 byl ředitelem Krajského ředitelství policie Středočeského kraje vyhlášen přebor ve střelbě z krátké služební zbraně pro policisty, kteří slouží ve Středočeském kraji. Své síly se z přihlášených padesáti policistů a policistek rozhodlo porovnat čtyřicet šest soutěžících. Na šesti stanovištích byly připraveny disciplíny zaměřené na rozvoj dovedností v ovládání služební zbraně a schopnosti vyhodnotit situaci při služebním zákroku. Policisté stříleli do pevných, ale i pohyblivých terčů. Pro závodníky byly simulovány statické a dynamické střelecké situace. Pro vyhodnocení výsledků byl důležitý nejen dosažený čas, ale také počet jednotlivých zásahů. Zajímavé a nápadité střelecké situace pro soutěžící připravil kpt. Mgr. Petr Frinta společně s instruktory Školního policejního střediska. Střelci měli možnost zastřílet si do papírových a kovových terčů různých velikostí. Nejlepší střelci v kategorii mužů a žen byli odměněni věcnými cenami.

Přebor ve střelbě ze služebních zbraní na střelnici v Čelákovicích navštívili představitelé české zbrojovky, kteří závodníkům poskytli možnost vyzkoušet si střelbu z jejich nejnovějších zbraní.

Nejlépe umístění soutěžící získají nominaci na Policejní mistrovství ČR 2017 ve střelbě z krátkých služebních zbraní, které se bude konat koncem léta.

nprap. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – východ
21.6. 2017

Ke stažení

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    21.6.2017