Policejní hlídky a zvýšený dohled na silnicích s příchodem letních prázdnin

Praha venkov – VÝCHOD – Na bezpečnost v silničním provozu dohlíželi policisté ve zvýšeném počtu.

Vzhledem k rizikovému období, které se týká zejména nástupu letních prázdninových dnů, se policisté na území Prahy venkov – Východ zapojili do dopravně bezpečnostní akce s cílem zvýšit bezpečnost účastníků v silničním provozu. V tomto období lidé cestují na dovolené, po výletech, návštěvách a podobně, což má za následek zvýšený provoz vozidel na silnicích. Významným faktorem jsou horké slunné dny, které mohou u řidičů podpořit únavu a plnou nesoustředěnost za volantem. Tyto a další vlivy se následně podílí na dopravní nehodovosti.

Při silničních kontrolách na začátku prázdnin policisté kontrolovali dodržování stanovené rychlosti, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů, dodržování zákazu telefonování za jízdy, přítomnost omamných nebo psychotropních látek u řidičů a další povinnosti stanovené předpisy.

Během čtyř určených dnů bylo do akce na území Prahy – Východ zapojeno více jak padesát policistů, kteří zaznamenali stovku dopravních přestupků. Kromě dvou případů, které byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu, vyřešili policisté porušení předpisů na místě. Nejčastějšími prohřešky bylo nepoužívání bezpečnostních pásů a špatný technický stav vozidel. Pozitivním faktem bylo to, že u žádného z řidičů policisté nezjistili přítomnost alkoholu ani drog.

Podobná dopravně bezpečnostní opatření budou na našich silnicích probíhat i nadále.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
8.7. 2019

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    8.7.2019