Pod vlivem alkoholu řídil a následně havaroval

Praha venkov – VÝCHOD – Opilý řidič na Úvalsku naboural do budovy domu.

Pro neuvážené jednání se na Nový rok, tedy 1. ledna kolem druhé hodiny ráno, rozhodl osmadvacetiletý muž, který usedl za volant osobního vozu poté, co zřejmě požil alkohol. Při rychlé jízdě v levotočivé zatáčce sjel v obci Dobročovice ze silnice a naboural do domu, který tím poškodil.

Policisté na místě zjistili, že způsobení dopravní nehody nebyl ze strany řidiče jediný prohřešek. Po opakovaném provedení dechové zkoušky se na displeji přístroje objevila hodnota necelé dvě promile alkoholu v dechu.

Nyní bylo osmadvacetiletému muži sděleno podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Alkohol za volant nepatří

Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění.

Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je tzv. zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
23.1.2019

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    23.1.2019