Památka zesnulých

Praha venkov – VÝCHOD – Zvýšený dohled policistů na hřbitovech a jejich okolí.

I letos se policisté budou v souvislosti s blížícím se svátky „Památka zesnulých“ věnovat zvýšenému dohledu a předcházení páchání trestné činnosti na hřbitovech a v jejich okolí.

S těmito blížícími se svátky a tedy i každoročním zvýšeným provozem a špatným podzimním počasím, které jsou často doprovázeny mlhami a deštěm, by se řidiči, především ti tzv. sváteční, měli plně věnovat řízení. Zároveň apelujeme na dodržování nejvyšší povolené rychlosti, bezpečné vzdálenosti a rozestupů mezi vozidly a také především nikdy nepřeceňovat svoje síly.

Policisté na hřbitovech a v jejich okolí řeší každý rok případy vloupání do vozidel a krádeže příručních zavazadel odložených z důvodu úklidu a zdobení hrobů.

Z tohoto důvodu doporučujeme občanům, aby dodržovaly následující rady:

  • Nenechávejte uvnitř vozidla vůbec žádné věci, jako například mobilní telefon, fotoaparát, notebook, doklady od vozidla, peněženky, atd.
  • Nenechávejte na sedadlech pro vás možná bezvýznamné oblečení nebo krabice. Zloděje mohou takové předměty přilákat stejně jako drahá elektronika.
  • Veškeré tašky si uložte do zavazadlového prostoru ještě před příjezdem ke hřbitovu. V žádném případě si nedávejte cenné věci do zavazadlového prostoru až po zaparkování. Pachatelé vás mohou pozorovat a velmi snadno se tak stanete jejich obětí.
  • Při čistění a zdobení hrobů své osobní věci nikdy nespouštějte z očí a nikdy se od nich nevzdalujte.

 

nprap. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
31.10. 2017

 

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    31.10.2017