Občané již mohou od pondělka vyřizovat záležitosti na zbraních

KRAJ – S odkazem na Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví bylo přistoupeno k rozvolnění některých vládních opatření. Občané již například mohou fyzicky navštívit pobočky Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál, ale i nadále musí dodržovat krizová opatření.

Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 9. dubna 2020, kdy bylo přistoupeno k rozvolňování některých opatření vyhlášených Vládou ČR, bude

od pondělí, 20. dubna 2020 obnovena činnost na Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál,

tedy budou znovu zavedeny úřední hodiny pro občany na těchto pracovištích v rozsahu, jaký byl vyhlášen před nouzovým stavem. Abychom ale i my eliminovali šíření nákazy novým typem koronaviru a současně dodržovali krizová vládní opatření, přistoupili jsme k objednávacímu systému. Žádáme občany, aby vždy nejprve telefonicky kontaktovali příslušné pracoviště „zbraní“, kdy budou následně objednáni na určitý den i čas (v rozmezí od 8:00 do 17:00 hodin – pouze v půl a celou hodinu) k vyřízení své záležitosti.

Výjimkou jsou pobočky v Kladně a na Praze venkov, kde se mohou občané objednat prostřednictvím internetu. Aby nedocházelo ke kumulaci většího počtu osob, budou klienti objednaní přes internetový rezervační systém pozváni vždy na celou hodinu, ti, kteří se objednají telefonicky pak obdrží vždy termín v půl.

I nadále jsou ale v platnosti krizová opatření související s nouzovým stavem, žádáme tedy občany, aby  při návštěvě poboček Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál tato opatření dodržovali a respektovali, tedy zejména:

  • používali ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa);
  • dodržovali 2metrové rozestupy;
  • respektovali zákaz shlukování;
  • používali dezinfekční prostředky rozmístěné na stojanech v prostorách pro klienty, apod.;
Pobočka Telefonní kontakt
Benešov (pro okres Benešov) 702 129 876
Kladno (pro okres Kladno a Rakovník)  702 129 875
Kolín (pro okres Kolín, Kutná Hora, Nymburk) 702 129 874
725 997 567
Mělník (pro okres Mělník, Mladá Boleslav)  702 129 873
Příbram (pro okres Příbram a Beroun) – 702 129 872
Praha venkov 702 129 879

Děkujeme za dodržování krizových opatření, chráníte nejen sebe, ale i ostatní.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
17. dubna 2020

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    20.4.2020