Motoristická sezóna začíná

Praha venkov – VÝCHOD – S nástupem jara začíná motoristická sezóna.

S teplými jarními dny se řidiči začínají připravovat na novou motoristickou sezónu. Své plechové miláčky z garáží vyvezou i ti motoristé, kteří v zimním období jezdí minimálně nebo vůbec. Jaro netrpělivě očekávají i motorkáři a cyklisté, kteří se již nemohou dočkat teplejších dní, aby mohli vyrazit na první projížďky. Na všech komunikacích dojde ke zvýšení provozu, mnozí motoristé i cyklisté jsou méně pozorní a obezřetní a někteří i méně rozumní při řízení svého vozidla. A to je právě doba, kdy každoročně dochází ke zvýšenému počtu dopravních nehod jak motoristů, tak i cyklistů.

Účastníci silničního provozu musí mít neustále na paměti, že se mohou dostat do situace, kdy se stanou účastníky dopravní nehody. Proto je nutné dodržovat všechna pravidla silničního provozu a dělat vše proto, aby se do takovéto situace nedostali. Přesto jsou situace, že i při dodržení všech pravidel se můžete stát účastníkem dopravní nehody. Když už k dopravní nehodě dojde, je třeba si uvědomit, co musí udělat řidič, který měl účast na dopravní nehodě i ostatní účastníci dopravní nehody. Dopravním nehodám je lepší vždy předcházet, ale ne vždy jim můžeme zabránit nebo je sami odvrátit.

Tak jako každý rok, bude i letos policie ČR v jarních měsících provádět zvýšený dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu. Tento dohled nebude omezen pouze na jarní měsíce, ale bude pokračovat v průběhu celého roku s cílem snížit počet dopravních nehod a jejích následků. K tomuto mohou přispět všichni účastníci silničního provozu a nebude je to nic stát. Stačí pouze dodržovat zákon o provozu na pozemních komunikacích a předpisy s tím související. Mělničtí policisté přejí všem řidičům hodně šťastných

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
25.3. 2019

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    25.3.2019