Dopravní nehodovost na území Prahy venkov – Východ za rok 2017

Praha venkov – VÝCHOD – Na našich silnicích stále přibývá dopravních nehod.

V loňském roce 2017 se dopravní policisté zabývali vyšetřováním celkem 823 dopravních nehod, což je o 63 událostí více oproti předloňskému roku. Se zvyšujícím počtem nehod se zároveň zvyšuje i částka způsobené škody na vozidlech, která se za loňský rok vyšplhala až na necelých 58 milionu korun.

Na vzniku dopravních nehod se podílí několik faktorů. Mezi tři nejčastější příčiny se řadí – způsob jízdy (471), nepřiměřená rychlost (120), nedání přednosti v jízdě (112).  V důsledku dopravních nehod, vloni na silnicích zemřeli 2 lidé, což je méně než v roce 2016. Celkem 11 osob utrpělo těžké zranění a 239 lidí zranění lehké.  Alkohol u viníků zjistili policisté v 50 případech.

Nejčastěji dochází k dopravním nehodám na místních komunikacích (217), poté na silnicích II. třídy (216) a na silnicích III. třídy (205). Na dálnicích evidují policisté za loňský rok 73 nehod.

Pokles smrtelných dopravních nehod ovlivňuje především chování účastníků silničního provozu, osvěta a preventivní působení za podpory médií a dalších partnerů. Důležitým faktorem je také působení policistů, kteří nejen při běžném výkonu služby, ale také v rámci dopravně bezpečnostních akcí dohlíží na bezpečnost silničního provozu.

Abychom se ve zdraví vrátili ze svých cest na silnicích, mohou k tomu přispět všichni účastníci silničního provozu a nebude je to nic stát. Stačí pouze dodržovat zákon o provozu na pozemních komunikacích a předpisy s tím související. Policisté z Prahy venkov – Východ přejí všem řidičům hodně bezpečných a šťastných kilometrů.

nprap. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – VÝCHOD
18.1. 2018

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    18.1.2018