Dopravně preventivní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“

Praha venkov – VÝCHOD – Dopravní akce zaměřená na bezpečnost chodců v silničním provozu.

Začátkem měsíce září proběhla i v letošním roce na území celé republiky dopravně preventivní akce s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“, která je zaměřená především na bezpečnost chodců v silničním provozu.

V týdnu od 3. do 9. září  policisté z Územního odboru Praha venkov – Východ po celý týden, před začátkem vyučování a po jeho skončení, dohlíželi především na lokality a přechody u základních škol. Podle vývoje dopravní nehodovosti se jedná o rizikové přechody zejména nezletilých chodců, kteří se nedokáží ještě pořádně soustředit a svoji pozornost mnohdy zaměří na úplně jiné věci, než je právě jejich bezpečnost při přecházení silnice. Z tohoto důvodu se policisté soustředili právě na tato místa. I řidiči by měli být v těchto oblastech obezřetní a brát v potaz dětskou nepozornost a nerozvážnost.

V souvislosti s probíhající akcí si policistka z oddělení tisku a prevence popovídala s prvňáčky základní školy o tom, jak se chovat v silničním provozu. Zároveň dětem připomněla jiná možná rizika a  nebezpečí, kterým je třeba se vyhnout.

ZEBRA dětem radí:

Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!

Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí. Pravidlo zní: 3x se rozhlédni: vlevo, vpravo, vlevo a pokud nejede žádné vozidlo, rychle přejdi!

Vždy si počínej tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce!

Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
10.9. 2018

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    11.9.2018