Dopravně bezpečnostní akce- policisté se zaměřili na správné používání bezpečnostních pásů a autosedaček. 

Policisté Územního odboru Praha venkov – východ se ve dnech 5. a 8. dubna tohoto roku zapojili do týdenní celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřené především na správné poutání bezpečnostními pásy ve vozidlech dospělých osob a dětí.

Policejní hlídky během akce zkontrolovaly celkem 216 vozidel, z nichž u 69 řidičů byly zaznamenány dopravní přestupky. Ty policisté v 67 případech vyřešili přímo na místě udělením pokuty v příkazním řízení.  Dva přestupky oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Nejčastějšími přestupky bylo ve 24 případech právě nepřipoutání řidiče nebo jeho spolujezdců. Následovalo 14x nedovolené držení telefonu, nebo jiného hovorového či záznamového zařízení a v neposlední řadě špatný technický stav vozidla v 10 případech.

Každým rokem v měsíci dubnu realizujeme preventivní projekt s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. V letošním roce byly tyto dvě dopravně preventivní aktivity spojeny.

Policejní preventisté s dopravními policisty v těchto dnech čekali před osmou hodinou ranní na žáky u přechodů pro chodce u základních škol a hovořili s nimi o bezpečnosti v silničním provozu.

por. Bc. Lucie Nováková
13. dubna 2022

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    14.4.2022