Dopravně bezpečnostní akce

Praha venkov – VÝCHOD – Policisté se v rámci celorepublikové akce zaměřili zejména na bezpečnost chodců za snížené viditelnosti.

Dopravní policisté se společně s policisty pořádkové policie na Praze venkov – Východ ve dnech 22. – 23. listopadu zaměřili na nejzranitelnější účastníky silničního provozu, což jsou právě CHODCI. Následky střetů s dalšími účastníky provozu či obdobné události pro ně končí většinou tragicky. Právě tomu se policisté snaží zamezit. Jedním z nástrojů, jak zvýšit bezpečnost chodců, je zejména preventivní působení na cílovou skupinu. Policisté při kontrolách chodcům a cyklistům rozdávali reflexní pásky, vesty a upozorňovali na důležitost používání reflexních prvků nejen při pohybu mimo obec, což jim ukládá zákon, ale i na ostatních místech. Jejich použití rozhodně není zbytečné. Toto zdánlivě nepatrné preventivní opatření může člověku zachránit život.

Kromě povinnosti používání reflexních prvků policejní hlídky také kontrolovaly i dodržování dalších povinností a předpisů u všech účastníků silničního provozu. Zaměřily se také na pátrání po osobách, věcech, odcizených vozidlech, problematiku migrace a převážení drog.

V průběhu dopravně bezpečnostní akce bylo mimo jiné zkontrolováno více jak osm desítek vozidel, z nichž se šestnáct řidičů dopustilo přestupkového jednání. Tyto prohřešky řidičů byly vyřešeny příkazem na místě. U žádného z řidičů policisté nezjistili, že by řídil pod vlivem návykových látek.

V podobných akcích budeme i nadále pokračovat.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
26.11. 2018

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    28.11.2018