Dopravně bezpečnostní akce

Praha venkov – VÝCHOD – Policisté se zaměřili především na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek.

Koncem minulého týdne, a to od pátku do neděle, proběhla na území Prahy venkov – Východ dopravně bezpečnostní akce v rámci mezinárodní spolupráce TISPOL. Policisté se zaměřili zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání  alkoholických nápojů a jiných návykových látek, ale samozřejmě také na dodržování všech povinností a pravidel stanovených zákonem. Současně se policejní hlídky zaměřily i na pátrání po osobách, věcech, odcizených vozidlech, převážení drog a podobně.

Této akce se zúčastnilo 24 policistů, kteří zkontrolovali bezmála 200 vozidel. Celkem řešili více jak 20 řidičů v příkazním řízení, kteří se dopustili přestupkového jednání. Jeden z řidičů při dechové zkoušce nadýchal více jak jedno promile alkoholu v dechu a bylo proti němu zahájeno trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. U dalších dvou řidičů vyšla také dechová zkouška pozitivně, ovšem hladina alkoholu nepřevýšila hranici jednoho promile. Proto o jejich jednání bude následně rozhodovat příslušný správní orgán. U jednoho z řidičů vyšel pozitivně test ke zjištění přítomnosti drog, proto se i jeho jednáním budou zabývat pracovníci příslušného správního orgánu.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
13.6. 2018

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    13.6.2018