Domácí násilí

Praha venkov – VÝCHOD – Nikdo nemá právo druhému ubližovat a nikdo nemá povinnost ubližování trpět!

Brandýští kriminalisté se od loňského roku zabývali případem, který oznámila třiatřicetiletá žena na obvodní oddělení v jejím bydlišti. Po několika letech ponižování, týrání, slovního a následně fyzického napadání ze strany jejího přítele sebrala odvahu a vše oznámila na policii. V průběhu posledního roku jejich soužití ve společné domácnosti došlo ze strany přítele také ke znásilnění. Často nevhodnému chování ze strany muže bylo přítomné jejich nezletilé dítě.

Na základě podaného oznámení od poškozené ženy bylo zahájeno trestní řízení a s tím související úkony. Pětačtyřicetiletému muži kriminalisté následně sdělili obvinění ze spáchání zločinů týrání osoby žijící ve společném obydlí a znásilnění.

Za jeho jednání mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

K domácímu násilí dochází nejčastěji v domácím prostředí „za zavřenými dveřmi“ a oběť postupem času uvěří tomu, že se asi špatné zacházení zasloužila, neboť to agresoři svým obětem opakovaně říkají. Jedná se o latentní kriminalitu, neboť oběti se za takové situace často stydí a zdráhají se věc oznámit na policii. Často jim bývá vyhrožováno ze strany trýznitele a oběť má pocit, že je v bezvýchodné situaci. 

Více informací a rad, co v takové situaci dělat a kam se obrátit naleznete ZDE!

por. Mgr. Eva Hašlová
16.1. 2020

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    16.1.2020