Brandýští policisté se úspěšně podíleli na záchraně lidského života

Praha venkov – VÝCHOD – Policejní hlídka vybavená defibrilátorem asistovala při záchraně života muže ve Staré Boleslavi.

Operátor tísňové linky 158 přijal v neděli 30. července, několik minut po jedné hodině ranní oznámení, kdy pětapadesátiletá žena volala o pomoc pro svého manžela, který měl vážné zdravotní problémy. Prvosledová hlídka Obvodního oddělení Brandýs nad Labem dorazila do pěti minut do Staré Boleslavi, kde osmapadesátiletému muži jeho dcera poskytovala první pomoc. Policisté bez jakéhokoliv zaváhání muži okamžitě přiložili automatický externí defibrilátor (AED), který mají pro tyto případy ve služebním vozidle. Přístroj automaticky vyhodnotil stav pacienta a několikrát vyslal výboj, čímž došlo k obnovení životních funkcí muže. V následujících několika minutách na místo přijeli i zdravotníci, kteří si pacienta převzali do své péče. Po prvotním ošetření byl osmapadesátiletý muž převezen do jedné z pražských nemocnic.

Díky profesionálnímu prvotnímu zákroku brandýských policistů nstržm. Marka Komendy a nstržm. Martina Moučky byl muž stabilizován a nyní je v rukou odborníků.

nprap. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – východ
7.8. 2017

Ke stažení

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    7.8.2017