Bezpečně do školy

Praha venkov – východ Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií stejně jako každý první týden na začátku školního roku bude dohlížet u škol na bezpečnost dětí.

Policisté v rámci projektu „Zebra se za tebe nerozhlédne!“ se budou jako každý rok snažit opět po prázdninách dětem připomenout podmínky bezpečného chování na silnici a především při přecházení komunikace. Mnohdy se stává, že jsou děti po nástupu do školy roztěkané, stále plné zážitků z prázdnin tudíž se nedokáží ještě pořádné soustředit a svoji pozornost mnohdy zaměří na úplně jiné věci, než je právě jejich bezpečnost při přecházení silnice. Z tohoto důvodu se policisté během následujícího školního týdne zaměří právě na okolí mateřských, základních a dalších škol.

Zebra se za Tebe nerozhlédne!

Projekt zaměřený na chodce a další účastníky silničního provozu. 

Preventivní projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“ je Policejním prezidiem České republiky realizován od roku 2007 dvakrát ročně  v rozsahu jednoho týdne po celém území České republiky, a to na začátku školního roku a v jeho druhé polovině.

Cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu,  zejména pak

  • osvojovat dodržování pravidel bezpečného přecházení vozovky,

  • odbourávat mýty o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce.

Zebra radí:

  1. Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!

  2. Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí. Pravidlo zní: 3x se rozhlédni: vlevo, vpravo, vlevo a rychle přejdi!

  3. Vždy si počínej tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce!

  4. Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla

 

Preventivní projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“ je realizován ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra České republiky a BESIP Ministerstva dopravy České republiky.

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    31.8.2016