Žena je podezřelá z krádeže jízdního kola

PRAHA VENKOV – VÝCHOD – Poznáváte ženu na záznamu? Sdělte to prosím úvalským policistům

Úvalští policisté pátrají po dosud neznámé ženě, která se dle kamerových záznamů měla dopustit krádeže jízdního kola v hodnotě 20 tisíc korun. Ta měla 2. srpna 2021 využít deštivého počasí a nepřítomnosti dalších osob a v době od 16:15 do 16:45 hodin se prostříhat pletivovým oplocením domu v obci Jirny na Praze východ, následně vstoupit na pozemek, kde bylo v kolostavu připoutané řetězem jízdní kolo v hodnotě 20 tisíc korun. Na kamerách je zachyceno, jak žena vyndavá z batohu/kabelky pákové kleště, kterými přestřihne zámek u řetězu jízdního kola a s kolem následně z místa odchází.
Žena je střední postavy, oblečená byla do černých přiléhavých kalhot, černého trika a sportovních bot se stříbrnými pruhy nad podrážkou. Na zádech nesla černou tašku, připomínající spíše kabelku, ale nesla ji jako batoh na zádech. Vlasy měla žena blonďaté, pravděpodobně odbarvené, stažené do culíku, v uších měla kruhové náušnice a na pravé ruce široký náramek a na levém prsteníčku masivní prsten.

Pokud ženu na záznamu poznáváte, ozvěte se prosím úvalským policistům na tel. číslo 974 881 760 nebo na mobil 735 785 818, případně se na ně můžete obrátit osobně na Obvodním oddělení Úvaly nebo na email pov.oo.uvaly@pcr.cz.
Děkujeme za spolupráci.

https://www.youtube.com/watch?v=Hz9iJDgIYr8

 

Odcizených kol každoročně přibývá, proto se snažte co nejlépe si kolo zabezpečit proti krádeži.
Jak ochránit kolo před odcizením?
• Pokud vyrážíme na výlet na kole, rozhodně ho nenecháváme volně nikde postavené nebo bez vizuálního dohledu jiné osoby, se kterou cestujeme nebo kterou známe.
• Pokud budeme muset na nějakou dobu své kolo opustit, ať už z jakéhokoliv důvodu, vždy ho uzamkneme dobrým zámkem. Když je v dohlednu cyklostojan, rozhodně ho využijeme.
• Kolo uzamykáme k pevným předmětům, které jsou přímo ukotveny do země (zábradlí, stojan).
• Pokud máme na jízdním kole připevněné brašny a v nich cenné věci, dáváme pozor také na tyto cennosti. Když je třeba se vzdálit, vezmeme si tyto věci s sebou.
V některých městech je možné využít registraci kola v databázi. Například registrace do databáze městské policie. Jedná se o preventivní opatření, které může potencionálního zloděje odradit. Strážníci vloží výrobní číslo kola do své databáze a my dostaneme nálepku na kolo, kterou můžeme pachatele upozornit na to, že naše kolo je v databázi registrováno.

Jen v roce 2020 bylo v katastru území Prahy venkov – VÝCHOD odcizeno 71 jízdních kol. Například v roce 2017 se jednalo o „pouze“ 20 odcizených jízdních kol, v roce 2018 už počet stoupl na 28 a v roce 2019 jich bylo již 39 odcizeno.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
13. srpna 2021

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    13.8.2021