Policisté doporučují řádné zabezpečení rekreačních objektů

Kontroly zabezpečení rekreačních objektů – Policie České republiky

Na různých místech okresu Praha venkov – východ bude v podzimním a zimním období probíhat preventivní akce zaměřená na kontrolu zabezpečení rekreačních objektů.

Například ve středu 26. října 2022 kontrolovali policisté Obvodního oddělení Úvaly spolu se strážníky městské policie rekreační objekty. V chatových oblastech obcí Úvaly a Škvorec policisté nezaznamenali  pohyb nežádoucích osob a všechny objekty byly řádně zabezpečeny.

Minulou zimní sezónu, tedy v období od 1. října 2021 do 1. dubna 2022, policisté šetřili jen v rámci Územního odboru Praha venkov – východ 7 případů vloupání do rekreačních objektů a ve Středočeském kraji evidujeme 255 případů.  Policejní hlídky provádí pravidelné kontroly chatových oblastí, prvotní prevence by ovšem měla vycházet od majitelů objektů.

Policisté upozorňují:

Blíží se zimní období, během kterého lidé méně navštěvují své chaty a chalupy. Mnohdy majitelé rekreační objekty zazimují a vrací se až na jaře. Těchto měsíců ovšem hojně využívají zloději a také nevítaní nocležníci.

Zlodějům se tak naskýtá snadná příležitost k prohledání objektu a odcizení zapomenutých cenností. Lidé bez domova v chatách přespávají a často zkonzumují trvanlivé zásoby potravin či alkohol. Velkou ztrátou pro majitele je například spálený nábytek či fotky, kterými si bezdomovci v chatách zatápí.

por. Bc Lucie Nováková
27. října 2022

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    27.10.2022