Kromě vloupání do objektů mají na svědomí požár lesní školky v Praze

Praha venkov – VÝCHOD – Brandýští kriminalisté objasnili požár lesní školky a vloupání do dalších objektů v Dolních Chabrech v Praze.

Kriminalisté z Brandýsa nad Labem v rámci vyšetřování majetkové trestné činnosti na Praze venkov – Východ objasnili i požár lesní školky v Dolních Chabrech, ke kterému došlo koncem loňského roku v říjnu, ve večerních hodinách na Praze 8. Do tohoto objektu se pár dní před požárem vloupali dva mladíci ve věku dvacet a dvaadvacet let, kteří nejprve ze dvou jurt odcizili různé předměty, spotřebiče a nářadí v hodnotě přes deset tisíc korun. O několik dní později se na místo opět vrátili, vnikli do jurt, prohledali je, ale v tomto případě již nic neodcizili. Po usednutí do vozidla se dvacetiletý mladík kolem 22. hodiny, zřejmě zklamán neúspěchem, ještě znovu vrátil do obou jurt lesní školky a zapalovačem je podpálil. Způsobená škoda zapálením tohoto objektu přesáhla 500 tisíc korun.

V trestné činnosti oba muži dále pokračovali. A to o necelý měsíc později tím, že se 1. listopadu 2017 společně vloupali do rekreační chaty v zahrádkářské kolonii v Dolních Chabrech. Z chaty tentokrát nic neodcizili, ale především způsobili škodu na poškozeném zařízení.V této lokalitě se jim zřejmě zalíbilo, neboť téměř po týdnu během noci rozbili zadní okénko osobního vozidla značky Renault a poté do něho vnikli. Po poškození z něho následně demontovali a odcizili vybavení v hodnotě 60 tisíc korun. Po čtyřech dnech, tedy 11. listopadu se jejich zájmem stalo další vozidlo stejné značky, zaparkované v ulici Bolebořská v Praze 8, které vloupáním opět poškodili a z interiéru odcizili autokameru a drobnou finanční sumu.

Na objasnění této trestné činnosti obou mužů se výrazně podíleli také policisté z Odolené Vody, kteří v listopadu loňského roku dopadli jednoho z mužů poté, co se vloupal do rekreačního objektu na Praze venkov – Východ.

Již v listopadu 2017 brandýští kriminalisté oba muže obvinili z několika trestných činů, a to z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. K těmto skutkům nyní vyšetřovatel kriminální služby rozšířil obvinění ze spáchání dalšího přečinu krádež ve spolupachatelství a poškození cizí věci ve spolupachatelství. Z poškození jurty lesní školky se bude před soudem zodpovídat pouze dvacetiletý mladík.

V případě prokázání viny mužům hrozí trest odnětí svobody až na pět let nebo peněžitý trest. Muži jsou stíháni na svobodě.

nprap. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
1.2. 2018

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    2.2.2018