Dopravně bezpečnostní akce

Praha venkov – VÝCHOD – Dbejme na svojí bezpečnost na silnicích

Z důvodu stálého zvyšování bezpečnosti osob na silnicích se v pátek 20. ledna 2017 policisté na území Středočeského kraje zapojili do dopravně bezpečnostní akce „X“. Cílem této akce byla nejen kontrola technického stavu vozidel, ale svojí pozornost policisté zaměřili i na užití zimních pneumatik. Během akce nebyla opomenuta kontrola povinné výbavy ve vozidle, jejíž součástí je i reflexní vesta. Milým překvapením pro řidiče bylo darování reflexní vesty pro spolujezdce z rukou policistů. Reflexní vesty byly řidičům pro jejich spolujezdce rozdávány v rámci preventivního projektu, který byl zaměřen hlavně na zvýšení viditelnosti osádky při mimořádných událostech v silničním provozu.

Policisté při silničních kontrolách informovali řidiče o nutnosti správného uložení vesty, která je ze zákona povinnou výbavou vozu. V situaci, kdy motorista při dopravní nehodě nebo jiné události vystoupí z vozidla, musí si vestu obléknout, proto by ji měl mít po ruce a ne v zavazadlovém prostoru.

Policisté na území Prahy venkov – VÝCHOD během několika hodin zkontrolovali téměř čtyři desítky vozidel, z nichž se pouze tři řidiči dopustili přestupku v dopravě, za což jim byla na místě uložena bloková pokuta. U jednoho řidiče hlídka policie zjistila, že své vozidlo řídil přes vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Tento řidič se dopustil přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Během trvání této akce policisté řidičům rozdávaly reflexní vesty pro jejich spolujezdce. Pozitivním faktem bylo, že žádný z kontrolovaných řidičů neřídil pod vlivem alkoholu či jiných omamných a psychotropních látek.

Podobné dopravně bezpečnostní akce budou probíhat v rámci celého Středočeského kraje i nadále.

 

prap. Bc. Eva Hašlová

24.1. 2017

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    25.1.2017